دانلود اجزاء یک برنامه Visual Basic و پسوند های مختلف فایل های vb

ک برنامه  (Application)  در  Visual Basic در قالب فایلهای مختلفی بر روی دیسک ذخیره می شود . در این فرصت به اجزاء یا فایلهای تشکیل دهنده یک برنامه ویژوال بیسیک می پردازیم البته در این درس به ذکر عناوین اکتفا می کنیم و در ادامه به آنها بطور جامع خواهیم پرداخت در واقع در این درس قصد ما این است که شما را با انواع فایلهایی که امکان دارد ساخت یکد برنامه ویژوال بیسیک آنها را بر روی دیسک شما ذخیره کند آشنا کنیم :
● پروژه ها  (Projects)

–   فایلهای با پسوند VBP  .

اولین جزء فایل پروژه است . فایل پروژه فایلی است که به عنوان مرجعی برای کلیه اجزای دیگر بشمار می رود یک پروژه در قالب فایلی با پسوند  VBP  ذخیره می شود البته ممکن است شما هنگام مشاهده فهرست فایلها فقط اسم آنها را ببینید مگر اینکه امکان نمایش پسوند فایلها را در قسمت تنظیمات   Windows Explorer فعال کرده باشید    .
●  فرمها   (Forms)

–   فایلهای با پسوند  .FRM یا    FRX .

جزء دوم فایلهای مربوط به فرم هستند پسوند این نوع فایلها .FRM  است و در صورتی که شما تصویری را بر روی فرم قرار داده باشید با یک فایل باینری با پسوند .FRX  هم مواجه میشوید .
●  کنترل ها (Controls)

–   فایلهای با پسوند  .OCX

کنترلها در واقع اجزاء تشکیل دهنده  User Interface  هستند و برای کامل ساختن یک فرم استفاده میشود پسوند فایل یک کنترل .OCX  است .
●  قطعات کد  (Code Modules)

–   فایلهای با پسوند   .BAS

جزء بعد قطعه کدها یا Code Modules است . در مواقعی که شما با توابع و یا کدهایی را می نویسید که امکان دارد در قسمتهای مختلف برنامه مورد استفاده قرار گیرند معمولا آنها را در یک ماژول قرار می دهیم ماژولها در فایلهایی با پسوند     .BASنگه داری میشوند هنگامی که به برنامه نویسی  Object Pointer  یا  Object Base  رو می آورید از کلاس ماژولها استفاده زیادی خواهید برد و پسوند این نوع فایلها .CLS  است .
●  قطعات کلاس   (Class Modules)

–   فایلهای با پسوند    .CLS
●  کنترل های سفارشی  (User Controls)

–   فایلهای با پسوند   .CTL

برای ایجاد کنترلهای Active X   بکار می روند

User Controlها در واقع کنترلهایی هستند که شما می سازید و در یک فایل با پسوند .CTL  نگه داری می شود که این فایل برای ساخت کنترل نهایی و یا همان فایل  OCX  بکار می رود .
●  صفحات ویژگی  (Property Page)

–   فایلهای با پسوند   .PAG

ویژگیهایی که برای کنترلهای که ساخت خودتان در نظر می گیرید در یک Property Page  نگه داری می شود و پسوند این نوع فایل ها .PAG  است .
●  اسناد کاربر  (User Documents)

–   فایلهای با پسوند .DOB  و   .DOX
●  فایلهای با پسوند  .VBD

User Documents   – ها همان اسناد  Active X  هستند که بیش از این شرح دادیم پسوند این نوع فایلها .DOB  و .DOX  است . در صورتی که این فایلها را کامپایل کنید و به حالت اجرائی در آورید فایلی را با پسوند .VBD  تشکیل میدهید .
●     IIS Applications

–   فایلهای با پسوند    .DSX , .DSR
●    DHTML Application

–   فایلهای با پسوند   .DSX  ,  .DSR

از آنجائیکه برنامه های IIS  و DHTML  از یک ابزار طراحی استفاده می کند پسوند فایلهای مربوط به این دو  .DSR و .DSX  است در صورتیکه از تصویر در آنها استفاده کرده باشید .
●    Resource Files

–   فایلهای با پسوند   .RC

–   فایلهای با پسوند .RES  پس از   Compile

در بعضی موارد ممکن است قصد داشته باشید برنامه ای را تهیه کنید که به زبانها ی متفاوتی ارائه شود به عنوان مثال اگر بخواهید برنامه ای را به زبان انگلیسی و فرانسه یا انگلیسی و آلمانی عرضه کنید می توانید از یک  Resource Files  یا فایل مرجع استفاده کنید و کلیه متنها یا Strings  را در آنها قرار دهید و بر حسب نیاز ، متن مربوط به زبان دلخواه خودتان را نشان دهید پسوند فایلهای Resource  .RC ,    می باشد که پس از ترجمه در یک فایل با پسوند.RES   ذخیره می شود .

http://dpro.ir/wp-content/uploads/2014/09/index1.jpg

لینک ها فقط برای اعضا سایت نشان داده میشود . برای عضویت اینجا کلیک کنید . 

بدون نظر .

پاسخ